Jakość materaca jest kluczem do zdrowego snu

Jakość materaca jest kluczem do zdrowego snu

Doceniasz swój materac? Jeśli kosztował wiele, z pewnością tak jest, bo coraz częściej wydajemy na niego kilka tysięcy złotych z nadzieją, że pozwoli nam na spokojny i skuteczny sen. Warto oprócz jednorazowego wydatku zadbać o niego w należy sposób. Czyszczenie materaca to jeden z elementów, który pozwoli Ci utrzymać produkt w doskonałej kondycji przez wiele lat. W jaki sposób zadbać o swoje miejsce do spania w należyty sposób? Przygotowaliśmy garść cennych informacji, które pozwolą Ci na jego lepsze użytkowanie.

Czyszczenie materacy Wrocław

Doskonały materac to nie wszystko. Czy wiesz, że jego średni czas użytkowania to około 8 lat? Po tym okresie warto go wymienić. Co zrobić, aby rzeczywiście nasz zakup był przemyślane i pozwalał na spokojny sen? Pranie materaca to kolejny istotny punkt na liście wskazówek, które pozwolą Ci na utrzymanie go w nienagannej kondycji. Nasz sen w ten sposób stanie się komfortowy i co najważniejsze zdrowy. Stare materace znacznie tracą na swojej wysokości, zawierają dużą ilość naskórką, włokień i pyłu, które przeszkadzają w skuteczny wypoczynku każdego dnia. Jeśli zatem chcesz zadbać o swoje zdrowie, systematyczne wykonywanie prania i czyszczenia materaca to podstawa.

Kolejnym aspektem przemawiającym za utrzymaniem naszego materaca w nienagannej kondycji są roztocza. Bez starannie wykonanych zabiegów ich nagromadzenie może powodować występowanie alergii, astmy, a nawet problemów z oddychaniem. Dzięki wskazówkom, które Ci przekażemy zadbasz o swój spokojny cen w trakcie ośmioletniej kadencji swojego materaca. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? Zastosuj poniższe podpowiedzi w praktyce, a jakość Twojego snu będzie najlepszą nagrodą za poświęcony czas na pielęgnację materaca.

Wietrzenie materaca

Po zakupie należy dokonać czterogodzinnego wietrzenia materaca. Należy zadbać o regularne praktykowanie tej czynności, co pozwala na odparowanie wilgoci. Dobrze, jeśli przynajmniej raz w tygodniu zdejmiemy pokrowiec z materaca i dokonamy jego wentylacji przez minimum 20 minut. Nie masz pomysłu, kiedy pielęgnować swój materac? Najlepiej wtedy, gdy nie jest Ci on potrzebny. Planujesz urlop? W tym samym czasie zaplanuj wietrzenie materaca. W ten sposób zadbasz o jego nienaganną świeżość.

Obracanie materaca

Dzięki dokonywaniu obracania materaca systematycznie możemy zapobiegać powstawaniu dziur i zniekształceń w miejscach, które są najbardziej obciążone. Obracanie materaca to niezbędna czynność w przypadku posiadania materacy kieszonkowych i bonelowych. W ten sposób zapobiegamy spadku i kompresji. Jeśli produkt posiada uchwyty po obu stronach oznacza to, że powinien być on systematycznie obracany, a praktyka ta jest zalecana przez producenta. W przypadku potrzeby dodatkowej ochrony naszego materaca na przykład przed plamami możemy zastosować dodatkowe nakładki ochronne.

Nakładki ochronne na materac

Jeśli przymierzasz się do zakupu wysokiej jakości materaca na wiele lat, możesz rozważyć zakup nakładki ochronne na jego powierzchnię. Tego typu produkty znajdziesz w sklepach z materacami i wyposażeniem wnętrz. Wśród dostępnych rozwiązań znajdziesz nakładki plamoodporne. Dzięki ich zastosowaniu możesz cieszyć się z zastosowania taniej i skutecznej metody ochrony materaca przed powstawaniem trudnych do usunięcia plam.

Odkurzanie materaca

Należy zwracać uwagę na konieczność systematycznego odkurzania materaca. W ten sposób pozbywamy się martwego naskórka i roztoczy, chronimy przed kurzem, który często znajduje się na zewnętrznej powierzchni materaca. Systematyczna pielęgnacja materaca to krok w stronę redukcji bakterii i wirusów. Dobrą praktyką będzie systematyczne wykonywanie tego typu zabiegów, przynajmniej raz w miesiącu.

Jak zadbać o swój materac?

Przede wszystkim unikajmy siedzenia na krawędziach. Ograniczenie tej praktyki pozwoli nam na zachowanie materaca w doskonałej kondycji na dłużej. Pamiętajmy również o tym, aby nie składać materaca. Uszkodzenie konstrukcji i wsparcia materaca sprawi, że nasz sen nie będzie już najlepszej jakości. Jeśli chcesz, aby Twój materac służył Ci w doskonałej kondycji, zadbaj o jego systematyczne czyszczenie i pranie. Nie należy skakać po materacu ani po nim chodzić. Takie działanie może spowodować uszkodzenie sprężyn lub zmasakrowanie niektórych z części materaca.

W jaki sposób prać i czyścić swój materac?

W przypadku zakupu materaca mamy ogromne szczęście. Producenci dodają dodatkowe informacje na temat sposobów prania pokrowca. Zazwyczaj istnieje możliwość odpięcia pokrowca w przypadku posiadania materacy piankowych i lateksowych. W przypadku, gdy materac nie posiada informacji na temat jego pielęgnacji, oznacza to, że produkt jest wątpliwej jakości. Zapamiętajmy jedną bardzo ważną wskazówkę, jeśli chodzi o nasz materac i codzienną pielęgnację, jaką powinniśmy mu zapewnić. Czyszczenie materaca z plam to kolejny element. W przypadku plam warto oddać materac w ręce fachowców, którzy zajmą się czyszczeniem materaca z zachowaniem odpowiednich zasad.

Sprawdź usługi ekspertów do spraw czyszczenia i prania tapicerki oraz czyszczenia i prania materacy. W ten sposób pozwolisz sobie na bezproblemowe użytkowanie Twojego sprzętu przez wiele lat bez obaw o to, że jakość snu zacznie spadać. Życzymy spokojnych nocy na swoich materacach.

Call Now Button