• Atrakcyjne ceny

   Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług w atrakcyjnej cenie.

 • Jak długo będzie schnąć tapicerka?

  Czas schnięcia uzależniony jest od temp. oraz wilgotności powietrza. W chłodny deszczowy tapicerka możę schnąć dłużęj niż w gorące letnie popołudnie przy otwartym oknie. Drugim waznym czynnikiem jest stopień zabrudzenia tapicerki przy dużym zabrudzeniu trzeba użyć więcej środka oraz więcej razy go wypłukiwać co również może wydłużyć czas schniecia. No i ostatni czynnik: rodzaj tapicerki, gatunek obicia ma różną hydrofobowość a więc różna zdolność absorbowania wody oraz jego odparowywania. Zwykle czas schnięcia sofy to 5-12h.

 • Czy można chodzić po dywanie po zakończeniu czyszczenia?

  Po praniu dywan jest wilgotny i najlepiej po nim nie chodzić. Nawet delikatnie zakurzone obuwie może w kontakcie z wilgotnym dywanem spowodować plamy.

 • Jak długo trwa pranie tapicerki?

  Pranie narożnika o standardowych wymiarach trwa ok. 1-2h

 • Czy zawsze gwarantujemy usunięcie wszystkich plam?

  Niestety nie możemy tego zagwarantować niektóre z plam powodują trwałe odbrawienie materiału. Zdarzają się plamy, których usunięcie byłoby jednoznaczne z uszkodzeniem materiału. W 85-90% przypadków usuwamy wszystkie plamy z tapicerki.

 • Czy dojazd jest bezpłatny?

  Na terenie Wrocławia dojazd jest gratis. Dojazd poza Wrocław do 5km kosztuje 5-10zł. 6-10km kosztuje 10-20zł. Przy połączeniu kilku usług oferujemy dojazd gratis.

 • Czyścimy dywan u klienta czy zabieramy go i odwozimy wyczyszczony?

  Dla wygody naszych klientów oferujemy obie możliwości. Ty decydujesz, która jest dla Ciebie lepsza.

 • Czy muszę zabezpieczyć podłogę przed czyszczeniem kanapy ?

  Zamawiasz usługe i za nią płacisz po to by nie robić tego samemu dlatego niczym nie musisz się przejmować zrobimy to za Ciebie.

 • Czy z materaca zejdą zżółknięte plamy?

  Z materaców w 90% przypadków nie schodzą plamy i żółte przebarwienia. Pranie materaca ma charakter higieniczny.

 • Jak wygląda proces prania tapicerki?

  1. Dokładne odkurzenie powierzchni to lekceważony lecz bardzo ważny etap podczas prania tapicerki. Usunięcie zabrudzeń nierozpuszczalnych w wodzie, które mogą stanowić nawet 70-90% wszystkich zabrudzeń znajdujących się na powierzchni materiału jest równie ważne co odplamianie, ponieważ dzięki temu zapobiegamy roznoszeniu się zabrudzeń po naniesieniu środka czyszczącego co może spowodować dodatkowe plamy. 
  2. Próba materiału –Podczas tego sprawdzamy rodzaj materiału oraz przeprowadzamy test stabilności kolorów w niewidocznym miejscu mebla. To bardzo ważny etap by uniknąć uszkodzeń materiału podczas czyszczenia oraz móc dobrać odpowiednie metody i środki.
  3. Nałożenie środka enzymatycznego tzw. pre-spray i rozprowadzenie go na materiale. Etap ten zapewnia wstępne rozpuszczenie zabrudzeń z materiału. Środek ma swój czas działania wiec warto odczekać czas zalecany przez producenta by środek był skuteczny. Zwykle jest to 5-10min.
  4. Pranie właściwe  potocznie płukanie – Następnym etapem czyszczenia tapicerki jest płukanie tapicerki a dokładnie jest to odsysanie zabrudzeń za pomocą odkurzacza-ekstraktora, który jednocześnie natryskuje środek do płukania. W tym etapie bardzo ważne jest by odkurzacz miał odpowiednią moc ssania i ciśnienie natrysku środka płuczącego. Używanie do płukania wyłącznie wody jest błędem. Woda nie jest w stanie zneutralizować ph materiału po czyszczeniu a popularne ,,żółte„ odkurzacze najpopularniejszego producenta nie są odpowiednio silne by moć porządnie wypłukać zabrudzenia.
  5. Odplamianie –Podczas tego etapu usuwamy plamy, które nie udało się usunąć środkiem enzymatycznym. Identyfikujemy plamę by wiedzieć jakiego środka użyć następnie sprawdzamy reakcje środka na włókna w niewidocznym miejscu, jeśli rakcja jest właściwa przystępujemy do odplamiania. Na tym etapie usuwamy plamy po kawie, winie, wosku itp.
  6. Pranie właściwe  potocznie płukanie- Po odplamianiu ponownie musimy wypłukać tapicerkę by usunąć zabrudzenia oraz pozostałości odplamiaczy. Nie zaszkodzi ponownie użyć pre-spray by upewnić się, że usunęliśmy wszystkie pozostałości środka a odczyn ph materiału jest odpowiedni.
  7. Odsysanie wilgoci- Ostatnim etapem prania tapicerki jest odsysanie wilgoci z materiału za pomocą odkurzacza oraz tamponowanie tapicerki za pomocą mikrofibry. By zmniejszyć wilgotność materiału do minimum odsysamy wilgoć z materiału już bez natrysku środka. Często pomijany etap pozwala przyśpieszyć schnięcie materiału nawet o 15-20%.
  8. Odkurzanie- to etap, który powinieneś zrobić sam po całkowitym wyschnięciu tapicerki. Usuniesz sierść Twojego zwierzaka i drobny kurzu po praniu, który jest nie zawsze jest widoczny dla naszych oczu lecz niepodważalnie na pewno jest w powietrzu Twojego pokoju i osadził się po podczas schnięcia materiału.
Call Now Button