Kilka zasad dbania o materac

Kilka zasad dbania o materac

Zasada #1 Stosuj na materacu mate ochronną

Mata ochronna pochłania pot i chroni materac przed zabrudzeniami. Z łatwością możesz ją wyprać samemu w pralce a więc sporo zaoszczędzisz nie musząc zamawiać do tego firmy.

Zasada #2 Używaj dodatkowego materaca nawierzchniowego.

Materac nawierzchniowy przejmuje dużą część obciążenia z materaca głównego pozwala to na ochronne materaca głównego i przedłużenie jego żywotności oraz zapewniamy sobie dodatkowy komfort.

Zasada #3 Odkurzanie

Odkurzaj regularnie materac. Podczas spania na prześcieradle zostaje dużo naszego naskórka a to właśnie nim żywią się roztocza. Możesz też spryskiwać go regularnie spirytusem co pozwoli zdezynfekować jego powierzchnię.

Zasada #4 Obracaj materac.

Materace najlepiej obracać raz w miesiącu. Regularnie odwracanie materaca zmniejszyć odkształcenia w miejscach gdzie najczęściej leżymy. Nie każdy materac możemy obracać. Sprawdź to przed zakupem. Materac powinien być obracany nie tylko w poziomie, ale również w pionie tak by każda jego część była zużyta w tym samym stopniu.

Zasada #5  Nie stosuj narzut na łóżko

To bardzo ważne by wilgoć nagromadzona w nocy mogła wyparować z pościeli i materaca. Odczekaj ok.30min od wstania z łóżka zanim pościelisz łóżko. Stosowanie narzut dekoracyjnych na łóżko dodatkowo zatrzymuje wilgoć w materacu.

Zasada #6 Dostęp powietrza

Zapewnij materacowi dostęp do powietrza od spodu. Często łózka mają powierzchnie do przechowywania rzeczy pod spodem a my je zapełniamy po same brzegi przez co nie ma cyrkulacji powietrza co powoduje nadmierną wilgotność materaca.

Zasada #7 Nie dzieciom na zabawy na materacu

Nie pozwalaj dzieciom na skakanie po materacu ponieważ materac doznaje odkształceń co doprowadzi do braku stabilizacji naszego ciała podczas snu. Najbardziej narażone są tutaj materace sprężynowe lecz te piankowe również mogą wcześniej stracić swoje właściwości.

Zasada #8 Wietrzenie materaca

Zdejmij prześcieradło ochraniacz i pokrowiec materaca postaw go w pionie przy otwartym oknie. Dzięki temu odparuje z niego odparować, nagromadzona z naszego potu, który wydzielamy podczas spania. W mroźne dni możesz na krótko pozwolić by mróz pozabijał bakterie nagromadzone się w materacu. Jeśli wyjeżdżasz na dłużej ściągnij wszystko z materaca i pozwól mu odparować wilgoć.

Call Now Button